Mi eltudjuk látni a megfelelő tanácsokkal energetikai korszerűsítések területén. Abban az esetben ha felújítást tervez forduljon hozzánk, vagy olvassa el a korszerűsítési segédletünket. Itt megpróbáljuk segíteni egy-kettő tanáccsal.
Az energetika napjainkban jelentős előnyt élvez. Egy épület, családi ház tekintetében felhasznált energia megmutatja, hogy az ott lakók milyen körülmények között élnek és mennyi pénzt fordítanak az életük fenntartására. Egy lakás esetében az a leg optimálisabb, ha ez a fenntartási költség a leg minimálisabb. Álltalában az épületek, családi házak esetében 20 évente eljön azaz idő amikor egy jelentősebb felújítást kell végrehajtani. Ezeket a felújításokat úgy kell megszervezni, hogy minél jobb minőségűek és minél olcsóbbak legyenek. Figyelni kell arra a fontos tényre, hogy az olcsóság ne vigye el a beruházást rossz irányba. Abban az esetbe, ha megfordul a kettő dolog, hogy az olcsó rosszminőségű elemek határozzák meg a felújítás metodikáját, ne is fogjunk bele. Ugyanis csak a pénzt öljük bele és jelentős előrelépést nem teszünk a gazdaságos, komfortos üzemeltetés területén. A felújítás első lépése, hogy meg kell tervezni mit szeretnénk elérni, ha már tudjuk mit akarunk akkor már csak jó szakemberekre van szükségünk, hát ezeket nem könnyű megtalálni. (Mi tudunk segíteni gépészet, automatika és elektromoság területén.) A szakemberek esetében talán az a jó irány , ha kellő tapasztalattal rendelkező fiatalos gondolkodású, a technikai újítások felé nyitottakat próbálunk összeszedni. Amikor sikerült a kezdő lépéseket megtenni a szakemberek palettáján, utána az első lépések az a szigetelés és a nyíllászárók cseréje következik. Egy külső homlokzati szigetelés esetében semminemű szakembernek se engedjünk, ha az kevesebb mint 10cm hőszigetelésre akar minket rábeszélni. Inkább váljunk meg tőle. A szigetelésnek 10cm-nek vagy vastagabbnak kell lenni. Ezt követik a nyíllászárók, a jó nyíllászáróknak 3 rétegű üvegezéssel kell készülni és a lehető legjobb „k” értékkel. A beépítésnél nagy figyelmet kell fordítani a kventek, falcok szigetelésére. A szigetelés minimum 5cm vastag legyen, vagy több. Abban az esetben ha elkészültünk az ablakokkal is, szigetelés szempontjából már csak a födémet kell megfelelő állapotba hozni. A födém esetében a 30cm vastag kőzetgyapot az optimális, ha lehetőségünk van, ebből ne engedjünk. A későbbiek során nagyon jó szolgálatot tesz. A szigetelés esetében még meg kell említeni a lábazati szigetelést is, ha a tökéletesre törekszünk a lábazat esetében 1 m hossz szükséges. Ez lehet vízszintes vagy függőleges irányú.
A mikor elkészültünk a szigeteléssel következhet a fűtés-hűtés, és automatika korszerűsítés.
A fűtés és hűtés tekintetében törekedjünk az alacsony hűmérsékletű fűtési rendszer kialakítására. Az alacsony hőmérsékletű rendszerek a leg gazdaságosabbak. Ezek általában 40C’ körül működnek. Ezen a hőmérsékleten a kondenzációs gázkazánok is jelentős megtakarítást tudnak elérni. Ha ennél magasabb hőmérséklettel kell fűteni, már elveszik a kondenzáció előnye. Ezt az alacsony hőmérsékletű fűtési módot legjobban a padló, mennyezet és falfűtéseknél lehet kihasználni. A padlófűtést mindenki ismeri, a mennyezet és falfűtések a legjobb hatásfokkal tudnak dolgozni, és a legnagyobb kényelmet tudják biztosítani hűtési kombinációval együtt. A képen is látható, hogy a leg homogénebb a hő eloszlás. Ezáltal a leg komfortosabb is, és a leg gazdaságosabb is. A komfortos fűtés-hűtés (klimatizálás) elengedhetetlen tartozéka egy megfelelően kialakított és összeállított szabályozás. Nevezhetjük épület automatikának is. Nagyon sokféle gyártó kínálja a saját termékét, hogy az a legjobb. Én kipróbáltam egy párat (Siemens, Niko, Legrand, stb) tudás, ár-értékarány, kényelem, kezelhetőség, távoli menedzsment tekintetében a TapHome mellet döntöttem. Én ezt javaslom.
A TapHome-ról többet megtudhatsz az épületautomatizálás menüpont alatt. Mindenki azt épít be, amit akar. A lényeg az, hogy jól megbízhatóan lehessen üzemeltetni a teljes rendszert, fűtés és hűtés tekintetében és lássuk, tudjunk arról, ha valami probléma lépett fel. Egy jól működő vezérlés nagyon sok energiát tud megtakarítani. Nagyon nagymértékben hozzá tud járulni a gyors megtérüléshez. Szóljunk egy pár szót a hűtési megoldásokról is. Hűtés tekintetében és a föld hőt javaslom ez a legegyszerűbben elérhető megoldás. Arról nem beszélve, hogy a leggazdaságosabb is.
Az előzőekben leírtak szerint, a mi tervezésünk és kivitelezésünk alapján elkészített rendszer működtetéséhez szükséges költség hűtési tekintetében egy 160m2-es családi házra kivetítve naponta 135.-Ft. Ez havi szinten 4 050.-Ft, itt látható, hogy ha 6 hónapot számolunk klimatizálással, akkor sem több a költségünk, mint 24 300.-Ft. Ez az összeg más esetekben, akkor ha split klímával, vagy hőszivattyúval állítjuk elő a hűtéshez szükséges hideget egy havi hűtésre elegendő. Itt látható, hogy mennyivel gazdaságosabb az általam javasolt megoldás. Ha felkeltettem az érdeklődésed, vagy megtetszett az általunk javasolt rendszer, keress minket az elérhetőséginken.